Site Loader

Jak to było w dawnych czasach, kiedy ludzie się kochali? Czy dochodziło do takich samych porywów miłości jak teraz? Wszyscy doskonale wiemy, że mieliśmy do czynienia z “pannami na wydaniu” i mężczyznami, którzy byli w stanie decydować o losach kobiet. Dzisiaj miłość i związki mają się zupełnie inaczej. Jeżeli kogoś fascynują historyczne opowieści o miłości, to powinien zapoznać się z serią “Bridgertonowie” (https://www.taniaksiazka.pl/seria/bridgertonowie). Julia Quinn zyskała nowe grono fanów po tym, jak stacja Netflix na podstawie jej serii postanowiła nakręcić serial.

“Oświadczyny”

Sir Philip Crane mieszka pod Londynem w wiejskiej posiadłości. Nie za bardzo lubi bywać, jak to się mówi, “na salonach”. Dlatego cieszy go fakt, że może wymieniać się listami z Elois Bridgerton – drugą córką wicehrabiego. Po kilku bardzo interesujących wiadomościach, jakie ze sobą wymienili, Philip decyduje się zaprosić Eloise do siebie. Ma cichą nadzieję, że kobieta będzie idealną kandydatką na żonę – spokojną, cichą, ułożoną, która będzie chciała żyć z dala od zgiełku Londynu. Eloise nigdy nie widziała Philipa na oczy, ale decyduje się na to, aby odwiedzić człowieka z którym tak przyjemnie się korespondowało. W nocy jedzie powozem, aby na żywo poznać tego człowieka. Czy ich oczekiwania odnośnie siebie spełnią się w rzeczywistości? To okaże się w książce. Można być pewnym jednego – obydwoje przeżyją spore zaskoczenie. Życie nie zawsze jest takie, jak nam się wydaje lub mamy nadzieje. Tylko, że nie można się poddawać, ponieważ zawsze można walczyć o to, aby wszystko ułożyło się tak jak chcemy…w pewnej części.

“Grzesznik nawrócony”


Michael Sterling nie mógł narzekać na brak popularności. Mężczyzna nie raz był świadkiem tego, jak kobiety usilnie starają się o jego względy. Kiedy tylko miał na to ochotę, wykorzystywał to do własnych celów. Jak na razie bohater nie miał zamiaru wiązać się z żadną kobietą na stałe. Stan kawalerski bardzo mu odpowiadał. Francesca Bridgerton to młoda wdowa. Życie tak postanowiło, że bardzo szybko zabierze jej ukochanego mężczyznę – zaledwie dwa lata po ślubie. Frani bardzo długo nosi żałobę po ukochanym mężu. Michael po spotkaniu z Francescą jest w szoku. Żadna kobieta nie robi na nim takiego wrażenia, jak ona. Ta niewinna kobieta, tak krucha i delikatna sprawia, że jego serce zaczyna żywiej bić. Odwieczny kawaler orientuje się, że to miłość. Tylko, że za 24h panna Francesca nie będzie już panną. Czy w tak kryzysowej sytuacji można coś zrobić? Czy miłość zwycięży?

 

Post Author: Leszek