Site Loader

Bridgertonowie od Tania Książka to seria książek, która już od dawna znajduje się na rynku. To książki, które pozwalają na poznanie niezwykłych bohaterów z historycznych czasów. Ostatnio cały cykl stał się jeszcze bardziej popularny, ponieważ stacja zdecydowała się na emisję serialu na podstawie tej serii. Jest on emocjonujący, a na dodatek został zrealizowany z wielkim rozmachem. Warto go obejrzeć, ale i tak nie można zapomnieć o książkach, które były pierwsze. Do tej pory na rynku ukazało się dziewięć tomów. Czy Julia Quinn zdecyduje się na to, aby opublikować więcej części tej serii? Czas pokaże.

“Propozycja dżentelmena”

Sophie jest córką hrabiego, więc jej pozycja w towarzystwie powinna być wysoka. Dziewczyna nie myślała, że tak skończy – jako służąca. Wszystko przez nową żonę taty, jej macochę. Strojne suknie Sophie musiała zmienić na skromny strój służącej. Wielkim zaskoczeniem był dla tej dziewczyny fakt, że udało jej się trafić na tak niezwykły bal maskowy, który wydawała jej macocha. Skromna suknia pozostała w szafie, a ona w sukni w masce wyglądała fenomenalnie. W taki sposób, że nie poznawała samej siebie. Do tego znalazł się mężczyzna, który nie odstępował jej na krok. Sophie nie spodziewała się, że przyjdzie jej przetańczyć noc w ramionach Bridgertona. Benedict to niezwykły mężczyzna, ale o północy, jak Kopciuszek musiała go porzucić. Od tej pory Benedict nie mógł wyrzucić z pamięci tej pięknej dziewczyny, która ukryła oblicze za maską. Mężczyzna chce ją odnaleźć. Inne kobiety chcą mu zawrócić w głowie, ale on jest na to nie czuły. Tylko pewna służąca jakoś mocno siedzi mu w głowie. Tylko dlaczego? Wygląda jakoś tak znajomo, ale skąd on mógłby ją znać?

“Miłosne tajemnice”


Penelope lubi z daleka obserwować, jak w życiu radzi sobie Collin Bridgerton. Przed nimi kobieta się nie przyznaje, ale kocha tego mężczyznę. Tylko zdaje sobie sprawę, że wśród tylu niewiast, jakie kręcą się dookoła niego, ona nie ma żadnych szans. Tylko, że odkrywa ona pewną tajemnicę odnosząca się do Collina i sama nie do końca wie, co ma z tym przykrym faktem zrobić. Collin powraca do Londynu, gdzie będzie musiał zmierzyć się z kobietami, jakie chcą zdobyć jego serce. Jedna kobieta szczególnie zwraca jego uwagę. Zna Penelopę, ale nie spodziewał się, że ona tak wypiękniała. Z miejsca zdobywa jego serce. Collin chciałby już zacząć starać się o tą niezwykłą niewiastę, ale orientuje się, że Penelopa może stać się także…jego najgorszym wrogiem. Co można zrobić w takiej sytuacji?

 

Post Author: Leszek